Koronowirus wygrał z Bogiem, ale nie z biznesem.

Koronowirus wygrał z Bogiem, ale nie z biznesem.

Wszyscy źle się czujemy w chwili zagrożenia.
Boimy się o naszych bliskich.
W obecnie panującej pandemii w Polsce spowodowanej wirusem, czujemy się nieswoje. Obawiamy się brakiem towaru, brakiem zaopatrzenia.
Robimy zakupy z zapasami na kilka lub kilkanaście dni.

Nie dziwi więc fakt, że kościoły czy pastorzy rezygnują z organizacji Nabożeństw, czy studium Biblijnego.
Wszytko po to, aby zmniejszyć ryzyko możliwego rozpostrzeszczania wirusa. Biblia zresztą zachęca nas do rozumnego postępowania i używania rozumu.

Prz 10:13: „Na wargach rozumnego jest mądrość, a kij – na grzbiecie tego, komu jej brak.”

Prz 14:15: „Wszystko, co mówią, przyjmuje niemądry, a człowiek rozumny na kroki swe zważa.”

Prz 16:16: „Raczej mądrość nabywać niż złoto, lepiej mieć rozum – niż srebro.”

Pan Ceronski – przykład niemądrego

Pan Ceronski ostatnio wygłosił orędzie do narodu charyzmatycznego, o tym, że choroba jest konsekwencją grzechu i on wirusa nie ma, ani żaden nowonarodzony nie powinien się o siebie bać. Można tutaj podać świetny przykład kierowcy, który jedzie autem i wjeżdża w łuk przy 180km/h. Ma on włączona chrześcijańska muzykę i figurkę świętego na desce.
Czy to uchroni go od wypadku? Oczywiście, że nie. Nierozumny poniesie szkodę.

Kościół, a własny biznes

W związku z panującym wirusem, jak już wspomnieliśmy wiele kościołów zdecydowało się wstrzymać nabożeństwa i grupy Biblijne.

Pewien przykład wskazuje na dwie normy.

Otóż, są wśród nas znane przypadki pastorów, którzy prowadząc grupy Biblijne do 10 osób i Nabożeństwa do 10 osób rezygnują z organizacją tych wydarzeń.
Ciekawe jest to, że ci sami liderzy/pastorzy prowadzą własną działalność gospodarczą, gdzie zatrudniają pracowników i swoje zakłady mają otwarte.
Dobrym przykładem jest społeczność baptystyczna z wielkopolski, gdzie pastor zawiesił i Nabożeństwa i grupę Biblijną, natomiast sam prowadzi działalność gospodarczą, zatrudniając ok 5 osób w biurze. Osób, które mają cały czas styczność z klientami z zewnątrz, narażając tym samym, własnych pracowników na niebezpieczeństwo, w imię zysków.

Co mówi Słowo Boże

Dzieje Apostolskie 20:28
Uważajcie na samych siebie i na całe stado, w którym was Duch Święty ustanowił biskupami, abyście paśli kościół Boga, który on nabył własną krwią.

Jeśli biznes jest ważniejszy od Kościoła, który został wykupiony krwią Chrystusa, to taka osoba powinna zrezygnować z piastujacej funkcji, lub powinna zostać odsunięta.

Kolejny fragment Biblijny mówi jasno

Ewangelia według św. Mateusza 6:24

Nikt nie może dwom panom służyć, gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował, albo jednego będzie się trzymał, a drugim pogardzi. Nie możecie służyć Bogu i mamonie.

Zalecenie dla społeczności

Społeczność powinna odsunąć lidera, który patrzy na własne zyski finansowe, kosztem zdrowia ludzi z zewnątrz. Jednocześnie zawiesza on pokarm duchowy, dla owiec, które mają zginąć z głodu. Z takim liderem, ta społeczność jest skazana na zagładę.